Челси триумфира по шампионски в лондонското дерби и отказа Арсенал (видео)

Челси победи с 3:1 Арсенал в лондонското дерби от кръга в Премиър лийг и се откъсна на 12 точки пред преследвачите си. Домакините постигнаха напълно заслужен успех на "Стамфорд Бридж", с който направиха много голяма крачка към титлата. Маркос Алонсо (13') откри резултата с попадение, при отбелязването на което удари с лакът в главата Ектор Белерин, който впоследствие трябваше да напусне терена. Еден Азар (53') и Сеск Фабрегас (85') осигуриха трите точки на Челси с хубави голове през втората част. В добавеното време Оливие Жиру вкара почетното попадение за отбора на Арсенал, който изостава на 12 точки зад днешния си съперник.

Педро Родригес се завърна в стартовия състав на Антонио Конте, като испанецът бе предпочетен пред Вилиан. Три промени беше направил Арсен Венгер. Ектор Белерин, Алекс Окслейд-Чембърлейн и Тио Уолкот стартираха за гостите.  Челси - Арсенал

Още във втората минута грешка на Куртоа, който игра лошо с крак, даде шанс на Иуоби да стреля опасно, но топката профуча встрани от вратата. В 13-ата минута домакините излязоха напред в резултата при спорни обстоятелства. Педро центрира добре отдясно, Коща засече с глава, топката рикошира в гредата, а Алонсо връхлетя от задна позиция и довкара с глава за 1:0. Левият бек на Челси обаче удари с лакът Белерин при въздушния сблъсък. Този удар прати бранителя на Арсенал в нокдаун. Впоследствие той бе заменен от Паулища.

Няколко минути след това "артилеристите" се оголиха и Коща получи шанс да удвои, но след удара му топката се озова от външната страна на мрежата.

Арсенал бе много близо до изравняването в 38-ата минута, когато Пуалища изскочи зад отбраната на Челси и засече с глава меко центриране на Окслейд-Чембърлейн, но Куртоа успя да избие и да запази аванса на домакините.

В добавеното време на първата част и Йозил пропусна добра възможност, стреляйки право в ръцете на Куртоа от добра позиция.Челси - Арсенал

Челси направи решителна крачка към победата в 53-ата минута, когато Еден Азар получи топката още преди центъра на терена, след което направи страхотен индивидуален пробив, преодоля четирима играчи на Арсенал и стреля покрай Чех за 2:0.Челси - Арсенал 3:1

В игра за Арсенал се появиха Оливие Жиру и Дани Уелбек. "Артилеристите" наложиха териториален натиск и в 77-ата минута стигнаха до голово положение, когато Уелбек засече с глава центриране на Йозил, но Куртоа отново бе на висота и спаси. Малко след това и Мустафи стреля с глава, но този път топката премина встрани.

Пет минути преди края Сеск Фабрегас покачи на 3:0, след като Чех му подари топката, а испанецът прехвърли елегантно бившия страж на Арсенал. Гостите все пак стигнаха до почетно попадение в добавеното време, когато Жиру засече с глава центриране на Монреал и оформи крайния резултат.

Челси е на върха с 59 точки. Арсенал засега остава на трета позиция, но след изиграването на останалите срещи от кръга "топчиите" могат да се сринат до пето място.