След срещата на БФС с професионалните клубове

Валенсия се устреми към дъното

Отборът на Лас Палмас задълбочи кризата във Валенсия, след като победи "прилепите" с 3:1 у дома в мач от 20-ия кръг на Примера дивисион. След тази загуба Валенсия остана на 15-о място с 19 точки, докато тимът от Канарските острови е 11-и с 28.

Иначе двубоят започна прекрасно за гостите, които откриха резултата чрез Сантяго Лоренсо в 21-ата минута. Три минути преди почивката обаче Жонатан Виера изравни. В началото на второто полувреме Валенсия остана с човек по-малко, след като Мунир Ел Хадади беше изгонен. Така гостите станаха лесна жертва за вдъхновените домакини, които стигнаха до победата с голове на Маурисио Лемос в 57-ата и бившият играч на Милан Кевин-Принс Боатенг в 61-ата.