Валенсия триумфира в местното дерби с Виляреал (видео)

Отборът на Валенсия показа, че все повече излиза от кризата и записа важна победа с 2:0 в гостуването си на Виляреал от 19-ия кръг на Примера дивисион. “Прилепите” надиграха местния си съперник насред неговия “Ел Мардигал” и записаха втори пореден успех и общо трети мач без поражение. Точни за победата на гостите бяха Карлос Солер в 35-ата и Санти Мина в 42-ата минута.

В началото мачът вървеше сравнително равностойно, като двата тима си размениха по една голова възможност. Още във 2-ата минута Даниел Парехо стреля опасно от фаул, а домакините пропуснаха добър шанс в 20-ата минута, когато Алешандре Пато отправи опасен изстрел, който профуча до вратата.

В края на полувремето обаче Валенсия нанесе два тежки удара. В 35-ата минута Луиш Нани направи страхотен пробв отляво, развинти прекия си пазач и подаде за Солер на точката на дузпата, който от движение засече във вратата за 0:1. В 42-ата минута пък Серхио Асенхо сътвори огромна глупост и подари втори гол на съперника. Една топка бе върната към вратаря, който реши да лъже Санти Мина, който му отне и отбеляза за 0:2.

Преднината от два гола даде спокойствие на гостите, които контролираха събитията и през втората част на мача. В 60-ата минута Солер пропусна да вкара трето попадение за своя тим, но сам срещу вратаря не успя да го преодолее. В 73-ата минута пък бе най-добрият шанс за домакините да се върнат в двубоя. Удар на Пато се отби от гредата, а след това опитът за добавка на Ману Тригерос бе виртуозно спасен от вратаря.

В крайна сметка обаче Валенсия заслужено триумфира и с актив от 19 точки излезе на 15-ата позиция в класирането. За Виляреал пък това бе първо поражение от 27 ноември насам. След него отборът е на 6-ото място с 31 точки.