Спалети: Липсва ни опит

Треньорът на Рома Лучано Спалети смята, че липсата на достатъчно опит е една от причините за загубата с 2:3 от Сампдория. Според него играчите му са се представили на нелошо ниво в този двубой, но и късметът, а и съдиите не са били на тяхна страна.

“Липсва ни малко опит. През първото полувреме Сампдория ни пресираше сериозно. Ние трябваше да задържим топката и да ги накараме да потичат повечко, но не се получи. През второто полвреме започнахме по-добре и контролирахме мача, с изключение на тези три минути, в които получихме двата гола. Защитата не бе толкова бавна, но наситената халфова линия на Сампдория ни затрудни. При гола на Луис Муриел ударът бе наистина неспасяем, а топката като че ли рикошира. Така че нямаше много какво да се направи. Понякога не бяхме достатъчно бързи в реакциите на дадени ситуации, но това бе породено и от непрестанната преса на Сампдория. Имахме шанс да си тръгнем с точки, но го пропиляхме”, заяви Спалети.

Той се заяде и със съдиите, които отсъдиха засада на Един Джеко, в момент, в който той бе повален в наказателното поле и трябваше да има дузпа.

“Това не бе засада. Няма какво повече да кажа, тъй като положението не бе толкова трудно за разчитане. Съдиите нещо се объркаха и взеха грешното решение. Той бе покрит от защитник поне с метър. Страничният съдия трябваше лесно да види положението”, смята наставникът.