Сампдория излъга Рома в голов трилър (видео)

Тимът на Сампдория победи Рома с 3:2 на своя стадион "Луиджи Ферарис" в мач от 22-ия кръг на Серия "А". Въпреки че до 71-ата минута губеха с 1:2, домакините се пребориха за трите точки и събраха 27, като заемат 14-ата позиция в класирането. Рома пък остана с 47 точки на второто място, но вече е на 4 зад лидера Ювентус, като шампионите имат и мач по-малко.

Бруно Перес (5) и Един Джеко (66) бяха точни за "вълците" от Вечния град, а Денис Прает (21), Патрик Шик (71) и Луис Муриел (73) донесоха победата на клуба от Генуа.

Първата интересна ситуация в мача бе пред вратата на Войчех Шчесни, като в центъра на събитията бе Фабио Куалярела, но опитният нападател не съумя да даде аванс на домакините в резултата.

В 5-ата минута Емерсон Палмиери стреля от далечно разстояние, вратарят Кристиан Пуджони изби, но топката попадна право в Бруно Перес и бразилският десен халф-бек на "джалоросите" при добавката не сбърка - 0:1.

Няколко минути по-късно Един Джеко не успя да направи резултата 0:2, а Самп отговори с много опасна атака, при която Бруно Фернандеш се озова очи в очи с Шчесни, но стражът на Рома спаси. Почти веднага след това пък Луис Муриел стреля неточно към вратата на столичани. В 20-ата минута Бруно Фернандеш стреля опасно извън наказателното поле, но топката профуча над напречната греда.

Рома трудно изнасяше топката в противниковата половина в тези минути и в 21-ата минута поредната опасност за вратата на Шчесни завърши с гол. Негов автор стана Денис Прает, който опъна мрежата зад Шчесни с хубав удар след пас отдясно на Луис Муриел.

В 28-ата минута най-сетне "вълците" отново застрашиха вратата на Пуджони, но Раджа Наинголан стреля неточно от доста добра позиция.

Джеко пропусна да върне аванса на Рома в резултата в началото на второто полувреме, а в 63-ата минута "Нинджата" Наинголан получи шанс да стреля от много добра позиция, но белгийският халф насочи топката право в ръцете на Пуджони.

В 66-ата минута Емерсон подаде отляво на заелия позиция в наказателното поле на Сампдория Джеко и босненският нападател с прецизен удар в близкия на Пуджони ъгъл изведе гостите напред в резултата.

Радостта на "вълците" обаче бе доста кратка, тъй като току-що появилият се на терена Патрик Шик бе точен за 2:2 в 71-ата минута. Шик се измъкна от отбраната на Рома в наказателното поле и отблизо изпрати топката в мрежата за 2:2.

Само две минути по-късно резултатът стана 3:2 за Сампдория. Колумбийският нападател Луис Муриел стреля от фаул, топката се отби от стената, подлъга Шчесни и влетя във вратата на "джалоросите".

В заключителните минути натискът на Рома не даде резултат, като попадение на Джеко бе отменено заради засада на босненеца, а в самия край на двубоя резервата Филип Джуричич направи невероятен пропуск за Сампдория. Той обаче не се оказа фатален и генуезци се поздравиха с драматична и ценна победа, нанасяйки сериозен удар по шампионските амбиции на "вълците".