Атлетико пак не победи Алавес (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид допусна грешна стъпка в преследването на челните три тима в класирането на Примера. Момчетата на Диего Симеоне завършиха 0:0 при гостуването си на Алавес в дуел от 20-ия кръг на Ла Лига. За втори път през този сезон "лос рохибланкос" не успяха да победят новака в синьо и бяло. Днес във Витория домакините могат да съжаляват, че не записаха три точки, след като бяха по-добрият отбор.

Първата опасност се откри пред Виктор Камараса в шестата минута - Шиме Върсалко се намеси. В седмата Мигел Моя беше на точното място, за да блокира удар на Ибай Гомес, оставен сам на втората греда. Баските продължиха да натискат именития си съперник. В 16-ата Хосе Хименес сложи крак, за да спре изстрела на Камараса.

В 20-ата Диего Годин за втори път от началото на срещата беше преодолян лесно: Кико Фемения центрира, Дейверсон отклони, а Ибай не беше прецизен с удара. В 28-ата Фернандо Пачеко се справи с удар на Антоан Гризман. В 30-ата Виктор Лагуардия нацели греда, а при добавката Дейверсон насочи над гредата с глава. В 39-ата Ибай отново пропусна пред вратата на Атлети. Гостите от "Висенте Калдерон" се отърваха през първата част.

След почивката домакините продължиха да стоят много добре на терена и да търсят победата. В 51-ата Камараса направи нов пропуск пред разконцентрираните бранители в червено и бяло. В 58-ата Алавес изградиха нова страхотна флангова атака, завършена неточно от Дейверсон. В 68-ата Моя протегна ръка и в последния момент спаси своите след изстрел на Едгар.

В 75-ата Гайска Токеро изведе Камараса на стрелкова позиция, но последният се забави и беше блокиран от Върсалко. В 78-ата Николас Гайтан имаше брилянтна възможност за гол. Аржентинецът се стрелна от линията на центъра, застигна топката и сам срещу вратаря допусна Пачеко да му измъкне топката от краката. В 88-ата Тео Ернандес изпусна да зарадва "Мендисороса", пропускайки срещу Моя.

Атлетико е на пет точки от третия Барселона, който има и мач по-малко. Мадридчани и каталунци ще се срещнат в сряда вечер в първи 1/2-финал за Купата на краля.