Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Лайпциг държи Байерн изкъсо, след като развали рекорда на Хофе (видео)

Отборът на РБ (Лайпциг) обърна гостуващия Хофенхайм за крайното 2:1 в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. Гостите откриха резултата в 18-ата минута след попадение на Надием Амири, но голове на Тимо Вернер (38) и Марсел Забитцер (77) зарадваха публиката на "Ред Бул Арена". Така Лайпциг остана на три точки от лидера Байерн (Мюнхен). В същото време Хофе допусна първа загуба в първенството.

Срещата започна с домакински натиск. В четвъртата минута Тимо Вернер напредна отдясно и върна назад към Наби Кейта, който завъртя топката към далечната греда и кълбото облиза страничния стълб. Вратарят на гостите Оливер Бауман направи страхотно спасяване в 17-ата минута. След центриране от корнер Вили Орбан стреля с глава и стражът изби.

Само минута по-късно гостите от Зинсхайм организираха брутална контраатака, Андрей Крамарич, подаде успоредно към Надием Амири, който реализира от десет метра - 0:1. В 25-ата Марсел Забитцер центрира отляво и изведе Юсуф Поулсен фронтално срещу вратаря - датчанинът насочи над гредата. "Червените бикове" изравниха в 38-ата минута. Играч на Хофе не успя да изчисти пред наказателното поле и позволи Кейта и Вернер да разиграят в наказателното поле, като снажният нападател насочи по земя в близкия удар - 1:1.

Тимът на Лайпциг започна по-активно второто полувреме в търсене на гол. В 60-ата минута Сандро Вагнер получи заслужен червен картон след грубо нарушение срещу Щефан Илзанкер. В 68-ата Поулсен стреля силно след продължително разбъркване, а вратарят показа забележителен рефлекс. В 77-ата домакините стигнаха до попадение по щастлив начин. Забитцер получи пространство, напредна и шутира от 22 метра, топката се отклони от крак на защитник, залъга вратаря и влезе в далечния ъгъл - 2:1. В 86-ата Вернер пропусна да обезсмисли последните минути, след като стреля встрани от 15 метра.

Лайпциг е първи конкурент на Байерн, а Хофенхайм временно загуби третата позиция от Айнтрахт (Франкфурт).