Марк Уебър бе награден с орден за успехите и благотворителната си дейност

Марк Уебър бе награден с орден от Австралия за изключителните успехи по време на своята дълга кариера и забележителната благотворителна дейност, с която се занимава, и приема присърце.

На церемонията Уебър бе описан като "честен, открит и любезен човек – много рядка комбинация в егоистичния свят на моторспорта, който максимизира всяка възможност, която му се предоставя, още от ранните си занимания с ръгби до състезателната кариера".

Марк коментира, че за него е била огромна чест да носи флага на Австралия на своите каски във всички шампионати: "За мен е отчасти изненада, но и огромна чест".

Уебър започва кариерата си във Формула 1 с отбора на Минарди, продължава с Ягуар и Уилямс и през 2007 година се присъединява към Ред Бул. С последния отбор той има най-големи успехи - общо девет победи и трето място по време на три сезона. Гран При на Бразилия от сезон 2013 бе последното състезание във Формула 1, на което взе участие.

Марк Уебър през годините

От следващата година започна състезанията си с Porsche в сериите по издръжливост и заедно с Тимо Бернхард и Брендън Хартли спечелиха 11 състезания, както и титлата при пилотите за сезон 2015.

Уебър продължава работата си като посланик на бранда Porsche, както и като коментатор за различни медии на кръгове от Формула 1 и други шампионати.