В Пескара не им е до футбол - 18-и пореден провал

Тимът на Пескара продължава да копае в дъното на Серия "А", след като днес регистрира 18-и пореден мач без победа от 20 възможни. Този път "делфините" се оказаха прекалено слаби за гостуващия Сасуоло, който спечели с 3:1.

Още във 2-ата минута Алесандро Матри даде преднина на съперника и за запалянковците на Пескара стана ясно какво предстои.

Все пак в 56-ата минута Жан-Кристоф Баебек успя да изравни и вдъхна надеждите за нещо повече, но грешка на вратаря Албано Бисари възстанови преднината на Сасуоло девет минути по-късно, когато точен беше Лоренцо Пелегрини. В 73-ата минута Матри подсигури трите точки за гостите.

Шансовете на Пескара за някакъв обрат се изпариха в 88-ата минута, когато Кристиано Бираги пропусна дузпа.

Атмосферата по трибуните на "Адриатико" и без това беше мрачна, защото на никого в района не му е до футболни мачове. Преди няколко дни на около 60 км от Пескара се стигна до бедствието, при което лавина затрупа хотел "Ригопиано" в планините, а голям брой хора загинаха. Вчера тифози на Пескара оказаха помощ на други бедстващи в студеното време, като разриваха сняг в Монтебело ди Бертона и Манопело.

С тази победа Сасуоло се отдалечи на 14 точки от опасната зона, където са още Палермо и Кротоне.