Бранител отново герой за Наполи (видео+галерия)

Тимът на Наполи продължи победната си серия през 2017 година на "Сан Паоло". Играчите на Маурицио Сари надвиха трудно последния Пескара с 3:1 в мач от 20-ия кръг на Серия "А", като вече имат три победи от три мача пред своите тифози през тази година.

Във втори пореден мач в герой за "небесносините" се превърна Лоренцо Тонели, който преди седмица дебютира с победен гол в 95-ата минута срещу Сампдория (2:1). Централният защитник този път даде аванс на своя тим в началото на втората част. Той бе точен с глава след центриране на Жоржиньо в 47-ата минута, като изправи на крака 30 000 фенове по трибуните, които станаха свидетели на най-слабото първо полувреме на своите любимци от началото на сезона в Неапол.

Наполи надви "делфините" Футболистите на Сари имаха едва един удар във вратата на Пескара. Причината бе  добре подредения тим на Масимо Одо, който не оставаше пространство на домакините.

Така Тонели се превръща в любимец на новите си тифози, след като от два мача има два гола.

Наполи надви "делфините" 143 секунди след неговото попадение Марек Хамшик удвои и гарантира петия пореден успех на Наполи като домакин. Четири от тях са в Серия "А", а един е за Купата на Италия, който бе през седмицата след 3:1 над Специя. Последваха доста положение за домакините, а Жоржиньо удари гредата.

Пет минути преди края Дрис Мертенс вкара своя 12-и гол за сезона в калчото. Малко преди това Масимо Одо бе изгонен заради протест.

Най-добрият футболист на Белгия за 2016 години постави нов личен рекорд, след като досега имаше най-много 11 отбелязани попадения в калчото през сезон 2013/2014 година. Тогава имаше нужда от 33 мача, а сега от 19 двубоя вкара 12 гола.

Наполи надви "делфините" Буквално в продължението гостите стигнаха до почетно попадение след точно изпълнена дузпа от Джанлука Капрари. Интересното е, че легендата Диего Марадона, който вчера пристигна в Неапол, не отиде в студеното време на трибуните, където бе поканен от Сари.

Така Наполи има вече 41 точки и продължава да заема трета позиция. "Делфините", за които днес дебютира Алберто Джилардино, останаха на последно място с девет точки. Тимът все още няма победа от игра, като единствените три точки в един мач срещу Сасуоло бяха спечелени служебно.