Трима от Дортмунд контузени от ритниците в Бремен

Трима от титулярите на Борусия (Дортмунд) в мача срещу Вердер (Бремен) (2:1) получиха травми и причиниха главоболие на наставника Томас Тухел. Капитанът Марсел Шмелцер напусна още на почивката заради контузия в прасеца, Марко Ройс издържа само до 70-ата минута заради поредица от ритници по тялото му, а Сократис все пак изкара цялата среща, но след това също се оплакваше от болки.

Най-зле изглеждаше положението на Ройс, който освен всичко отнесе зверско настъпване от Ярослав Дробни при ситуацията, при която вратарят на Вердер беше изгонен.

Сега лекарският щаб на Борусия ще има за задача бързо да върне и тримата в строя. Допълнителен проблем пред Тухел е отсъствието на Пиер-Емерик Обамеянг, който е с националния тим на Габон.