Мароко остана в играта след обрат срещу Того (видео)

Мароко победи с 3:1 Того и запази шансовете си да прескочи груповата фаза на Купата на Африка. Отборът на Ерве Ренар направи пълен обрат и вече е втори в група "С" с 3 точки, като му предстои решителен сблъсък в последния кръг с Кот Д'Ивоар.

Матийо Досеви откри за Того още в 5-ата минута с удар по земята, но в 14-ата нападателят на Санкт Паули Азиз Бухадуз възстанови равенството с глава. Не след дълго Мароко излезе напред с точен изстрел на Ромен Сайс, а в 72-ата минута Юсеф Ен Несири сложи точка на спора.
Сериозни пропуски за Того направи звездата на отбора Емануел Адебайор. При 1:2 негов опасен удар беше спасен от вратаря на мароканците Мунир Мохан Мохамеди.

В последния си мач Того трябва задължително да победи ДР Конго, за да съхрани надеждите си да продължи напред.

МАРОКО - ТОГО 3:1
0:1 Досеви (5)
1:1 Бухадуз (14)