ДР Конго оглави група "С" след победа над Мароко

ДР Конго стартира с победа участието си на турнира за Купата на африканските нации в Габон. Конгоанците се наложиха с 1:0 над Мароко и излязоха начело в група С, след като в другия мач от групата защитаващият титлата си тим на Кот Д'Ивоар и Того завършиха 0:0.

След нулево първо полувреме ДР Конго стигна до успеха след попадение на Жуниор Кабананга в 55-а минута. В последните минути ДР Конго доигра в намален състав след втори жълт и червен картон за резервата Джойс Ломалиса.

Мароканците хвърлиха всичко в атака и в 87-а минута бяха близо до изравнителен гол, но вратарят на Конго Лей Матампи спаси с вещина удар с глава на Юсеф Ел Араби.

Конгоанците удържаха натиска на съперника в даденото шестминутно продължение и се поздравиха с победа.

В другия мач от група С носителят на трофея Кот Д'Ивоар започна защитата на купата си с нулево равенство срещу Того. Котдивоарците бяха считани за фаворит в този мач, но изиграха посредствен мач и двете нули бяха логичен завършек на срещата.