Левски даде само гейм на Нефтохимик (видео + галерия)

Волейболният отбор на Левски записа 7-а победа в Суперлигата на България. След малко изненадващата загуба от Тетевен с 0:3 в миналия кръг, момчетата на Петър Шопов успяха да надиграят Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (25:17, 22:25, 25:18, 25:23) в мач от 13-ия кръг, игран тази вечер пред над 750 зрители в зала "Универсиада" в столицата.
Левски – Нефтохимик
По този начин "сините" останаха на 5-о място във временното класиране със 7 победи, 6 загуби и 22 точки. Нефтохимик е 7-и с 5 победи, 6 загуби и 15 точки, но и две срещи по-малко. В следващия междинен 14-и кръг Левски ще играе със Славия, докато бургазлии са домакини на Марек Юнион Ивкони. Двата двубоя са във вторник (24 януари) от 18,00 часа.
Дебют за бургазлии направиха братята-близнаци Георги и Валентин Братоеви, както и диагоналът Жани Желязков. Въпреки това и те не помогнаха на тима си за нещо повече от един спечелен гейм. Левскарите започнаха ударно, като в първия гейм буквално прегазиха Нефтохимик, след като водеха с 22:12 и  безпрепятствено го взеха с 25:17. Това като че ли ги успокои и гостите от Бургас успяха да се наложат в следващата част с 25:22 и изравниха на 1:1. В третия и четвъртия гейм, обаче, "сините" не допуснаха повече изненади, контролираха напълно играта и спечелиха с 3:1 след 25:18 и 25:23.
Левски – Нефтохимик Над всички за Левски бе Спас Байрев с фантастичните 27 точки (1 блок, 2 аса и 48% ефективност в атака) за победата. Капитанът Теодор Богданов, Симеон Александров и Мартин Павлов пък добавиха по 11 точки за успеха. За тима на Нефтохимик Жани Желязков заби 20 точки (1 блок, 2 аса и 45% ефективност в атака).
ЛЕВСКИ - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:1 (25:17, 22:25, 25:18, 25:23)
ЛЕВСКИ: Николай Манчев 4, Спас Байрев 27, Симеон Александров 11, Мартин Павлов 11, Теодор Богданов 11, Александър Кордев 9 - Ивайло Лалов-либеро (Гордън Люцканов, Людмил Бенов, Милослав Димов)
Старши-треньор: Петър Шопов
НЕФТОХИМИК 2010: Георги Братоев 6, Петър Христов 6, Георги Петров 7, Мартин Пенев 7, Стоян Самунев 7, Красимир Гайдарски 2 - Мартин Иванов-либеро (Жани Желязков 20, Николай Кичуков, Валентин Братоев)
Старши-треньор: Петър Дочев.

Статистика: Лазар Лазаров (скаутмен на Левски)

Снимки: ИВАН ЙОЧЕВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЛЕВСКИ - НЕФТОХИМИК 2010 3:1 - ТУК!!!