Пирин с безпроблемна победа над шампиона Добруджа (видео)

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) записа лесна 10-а победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Иван Дурев се наложиха без проблеми у дома над шампиона Добруджа 07 (Добрич) с категоричното 3:0 (25:18, 25:14, 25:19) в мач от 13-ия кръг, игран тази вечер в пълната зала "Септември" в Разлог.

Така разложани останаха на 3-о място с 10 победи, 3 загуби и 28 точки, докато шампионите от Добруджа продължават да са 4-и с 9 победи, 4 загуби и 27 точки. В междинния 14-и кръг на шампионата Пирин ще гостува на коравия тим на Тетевен Волей, а добричлии ще приемат Арда (Кърджали). Двете срещи са във вторник (24 януари) от 18,00 часа.

Домакините наложиха волята си още в първия гейм - 25:18, а във втория разликата в класите между двата тима беше драматична и завърши с разлика 11 точки - 25:14. В третата част отново Пирин беше на ниво и затвори мача след 25:19.

Най-полезни за Пирин станаха Венцислав Георгиев (4 блока, 2 аса и 55% ефективност в атака) и Георги Елчинов (6 аса!!!, 2 блока, 50% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане) за победата. За тима на Добруджа Жулиен Георгиев завърши с едва 8 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:0 (25:18, 25:14, 25:19)
ПИРИН: Владимир Лобутов 2, Венцислав Георгиев 17, Георги Елчинов 16, Благовест Катранджиев 6, Костадин Гаджанов 13, Мартин Кръстев 6 - Виктор Копанаров-либеро (Георги Левенов)
Старши-треньор: Иван Дурев
ДОБРУДЖА 07: Денимир Димитров 1, Жулиен Георгиев 8, Димитър Маринков 6, Мартин Мечкаров 7, Алекс Грозданов 6, Илия Петков 5 - Николай Тодоров-либеро (Трифон Лапков 5, Светослав Арнаудов, Христо Енков 1, Петър Христосков 1)
Старши-треньор: Мирослав Живков.

Статистика: Борис Николов (скаутмен на Пирин)