Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Непобедимите на Зидан рухнаха и на "Бернабеу" (видео)

Отборът на Реал Мадрид допусна втора загуба в рамките на четири дни, след като преди това записа великолепните 40 мача без поражение. Тази вечер момчетата на Зинедин Зидан паднаха с 1:2 у дома от Селта в първи 1/4-финал за Купата на краля. Яго Аспас (64) и Джони Родригес (70) се разписаха за "небесносините", а Марсело вкара за "лос бланкос" (69). Реваншът е след седмица на "Балаидос".

Зидан постави Кристиано Роналдо в центъра на атаката, обграден от Лукас Васкес и Марко Асенсио. Кико Касийя и Данило заместиха Кейлор Навас и Даниел Карвахал. Едуардо Берицо разчиташе на своя голаджия Яго Аспас в нападение, подпомаган от Даниел Вас, Пабло Ернандес и Тео Бонгонда.

Първата опасна атака в срещата дойде след рейд на Марсело отляво. В петата минута бразилският бек залъга опонент и нахлу по аутлинията, центрира остро на първа греда, а там Серхио Алварес се намеси адекватно. В 13-ата Яго Аспас се възползва от неуспешен опит за пасивна засада, нахлу отляво, но центрирането му към непокрития Вас беше прекалено високо. В 15-ата Кристиано Роналдо предпочете да центрира от фал в търсене на изненада, но Серхио Рамос не стигна до кълбото.

В 17-ата центрирана отляво топка към далечната греда, описа голяма парабола, прехвърли вратарят на "небесносините", а ъгълът не стигна на Роналдо да насочи с глава и португалецът уцели гредата. В 20-ата Лукас Васкес се възползва от отнета топка след поредна висока преса и реши да стреля от 19 метра - по земя към близкия ъгъл. Алварес плонжира и улови.

Пет минути по-късно Рамос отново се беше включил в атака, скочи за топката, ала я прати лекичко към ръцете на вратаря. В 30-ата галиският тим се измъкна от пресата и изгради опасна акция отляво. Топката стигна до Марсело Диас, който шутира от 22 метра, но Касийя беше подготвен. В 32-ата Васкес направи страхотен пробив отдясно, залъга двама, а след това стреля в тялото на защитник. Две минути по-късно Роналдо получи страхотна топка на осем метра от голлинията, но опитът му с по-слабия ляв крак не беше достатъчно опасен. В 39-ата Кристиано падна в наказателното поле, след като беше подръпнат леко от Густаво Кабрал. Съдията Фернандес Борбалан прецени, че няма дузпа.

И втората част започна с домакински натиск. В 50-ата минута Роналдо шутира по земя от 20 метра, а това не изненада стража на гостите от Виго. Пет минути по-късно португалецът хитро се устреми към първа греда при корнер, но не игра достатъчно добре с глава. В 58-ата резервата Алваро Мората получи топка в наказателното поле и нанесе мощен шут, като топката прелетя зловещо малко над гредата.

В 64-ата Селта организира една от много редките си завършени атаки. Футболистите на Тото Берицо се измъкнаха от пресата, Бонгонда нахлу отляво и центрира в наказателното поле, където бранителите оставиха "мъртва топка" за Аспас, а той вкара от 11 метра - 0:1.

В 69-ата Марсело изравни резултата след страхотен гол от воле. Топката падна много удобно на крака на бразилеца, след като защитник изби с глава. Марсело разстреля вратаря от 10 метра - 1:1. Веднага след изпълнението на центъра галиският тим отново отбеляза попадение. Левият защитник Джони се шмугна между централните бранители на "лос меренгес" и сам срещу вратаря реализира с ниско насочване от 16 метра - 1:2.

В 80-ата Зидан предприе офанзивна смяна, пускайки четвърти нападател - Карим Бензема вместо Данило.В 81-ата Рафаел Варан стреля с глава след корнер и топката премина опасно близо до гредата, излизайки в аут. В 83-ата Бензема направи повече от голям пропуск, след като абсолютно сам среля високо над гредата от едва седем метра. До края футболистите в синьо държаха своя противник достатъчно далеч и се поздравиха с победа.

В събота мадридчани имат наглед лесно домакинство на Малага, което е идеална възможност за прекъсване на лошите резултати. Голямото изпитание ще е идната сряда в Галисия.

Реал Мадрид: Касийя; Данило (80 - Бензема), Варан, Рамос, Марсело; Модрич, Каземиро, Кроос; Лукас (71 - Ковачич), Кристиано, Асенсио (53 - Мората)
Селта: Серхио; Майо, Кабрал, Ронкалия, Джони; Диас, Радоя; Вас (89 - Гуидети), Пабло Ернандес, Бонгонда (87 - Пионе Систо); Аспас (82 - Сержи Гомес)