Пирин измъкна трудна, но сладка победа над Арда в Кърджали

Мъжкият волейболен отбор на Пирин (Разлог) започна новата 2017 година с трудна, но сладка победа при гостуването си на Арда (Кърджали). В мач от 12-ия кръг на Суперлигата Пирин се наложи с 3:2 (25:19, 24:26, 25:11, 21:25, 15:13) и измъкна две точки от негостоприемната зала "Арпезос".

Във временното класиране Пирин заема 3-о място с актив от 9 победи, 3 загуби и 25 точки. Арда е на предпоследното 11-о място с 1 победа, 11 загуби и 4 точки.

След като волейболистите на Иван Дурев поведоха в резултата с 1:0 след 25:19, допуснаха домакините от Арда да се разиграят. Кърджалийци стартираха с 4:1 във втората част и запазиха аванса си почти до края - 24:22. Играчите на Пирин, обаче, спасиха двата геймбола, но при третия в полза на Арда не успяха да се противопоставят и равенството стана факт след 26:24.

Реакцията на Пирин бе светкавична и в третата част отборът от Разлог дръпна с 4:0. Постепенно гостите увеличаваха преднината си до 10:4, за да се стигне до разгромното 25:11 и 2:1. Отборът на Арда, обаче, нямаше намерение да се предава и в четвъртата част успя да се пребори за 25:21 и така всичко трябваше да се реши в тайбрек. Решителният гейм бе доста оспорван, като гостите от Разлог правеха преднина, но домакините ги догонваха. В крайна сметка, при първата си възможност Пирин приключи всичко и спечели с 3:2 след 15:13.

Отборът на Пирин изигра поредния си много силен мач от гледна точка на блокадата, като на този елемент играчите на Иван Дурев реализираха 21 точки срещу 5 за Ард). С 8 блока!!! се отличи Костадин Гаджанов, който направи общо 16 точки (2 аса, 86% ефективност в атака). С 20 точки за победата се отличи съотборникът му Венцислав Георгиев (5 блока и 44% ефективност в атака). Капитанът на Арда - неостаряващият Невен Нешев, бе топреализатор, след като заби 24 точки, от които внушителните 7 аса (1 блок и 40% ефективност в атака).