Миньор затрудни, но не спря лидера Монтана (видео)

Лидерът във волейболната Суперлига Монтана продължи победния си ход. Играчите на Даниел Пеев спечелиха гостуването си на Миньор (Перник) с 3:1 (25:17, 25:22, 32:34, 25:21) в мач от 12-ия кръг и остават на върха в класирането. Мачът се игра в зала "Кракра" в Перник, тъй като в зала "Борис Гюдеров" има авария с отоплението.

За Монтана това бе 11-а победа, като до момента отборът има само една загуба от ЦСКА. Миньор е на 10-о място с 4 победи и 8 загуби.

Отборът на Монтана наложи своето темпо още в самото начало на срещата и бързо натрупа солиден аванс, който му позволи да поведе в резултата след 25:17. Вторият гейм бе доста оспорван. Монтана успя да стопи изоставане от 16:19 и да го спечели с 25:22.

В третия гейм двата отбора бяха равностойни като нито един не успяваше да се откъсне в резултата. Тази част бе най-драматична, а краят й изключително напрегнат. Домакините от Миньор спасиха пет мачбола и не позволиха срещата да завърши. Перничани намалиха изоставането си на 1:2 след 34:32. Миньор започна по-добре четвъртата част, но след 15-а точка монтанчани показаха, че неслучайно са лидери в първенството - 25:21 и 3:1 в тяхна полза.