Хари Кейн качи Тотнъм на второ място (видео)

Тотнъм се изкачи на второ място във временното класиране на Премиър лийг, след като разби с 4:0 Уест Бромич на "Уайт Харт Лейн". Голмайсторът на "шпорите" Хари Кейн (12', 77', 82') блесна с хеттрик, а Гарет Макоули (26') си вкара автогол за изразителния успех на домакините.

Маурисио Почетино започна с трима в отбрана - Тоби Алдервейрелд, Ян Вертонген и Ерик Дайър. Деле Али и Хари Кейн се завърнаха, след като получиха почивка с двубоя с Астън Вила за ФA Къп. Винсент Янсен бе извън групата. Насер Шадли стартира за Уест Бромич срещу бившия си отбор. Бен Фостър и Крис Брънт се завърнаха, а Джони Еванс пропусна и този двубой заради контузия.

По-доброто начало на домакините бързо бе материализирано в гол преднина. В 12-ата минута Ериксен разсече отбраната на гостите за пас през центъра, топката стигна до Кейн, който простреля Фостър, вкарвайки 13-ия си гол от началото на сезона. Тоталното надмощие на Тотнъм продължи. Кейн пропусна още една възможност, а в 26-ата минута Гарет Мекоули прати топката в собствената си врата след удар на Ериксен и последвал първоначален рикошет в Олсон. Много скоро след това топката попадна за трети път във вратата на Фостър, но това попадение на Деле Али бе отменено правилно заради засада.

Последваха две решаващи намеси на стража на "дроздовете" след опасни удари на Кейн.

В самото начало на второто полувреме шут на Филипс профуча на сантиметри от далечната греда на вратата на Лорис. Фостър пък изби на два пъти опасни удари на Кейн. Неприятната новина за домакините бе, че в средата на втората част Ян Вертонген получи контузия и бе заменен от Бен Дейвис.

До края Хари Кейн оформи своя хеттрик с два гола, реализирани в рамките на пет минути. Първо, в 77-ата, Уокър се възползва от грешка на Макоули и центрира добре отдясно, а голмайсторът на "шпорите" засече от въздуха за 3:0. В 82-рата минута Деле Али изведе много технично Кейн, който отново стреля от движение, оформяйки крайния резултат.

Тотнъм се изкачи на второ място с актив от 45 точки. "Шпорите" ще останат там поне до утре, когато Ливърпул гостува на Манчестър Юнайтед. УБА е осми, с 29 пункта.