Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

ПСЖ и Бордо на полуфинал за Купата на Лигата (видео)

Пари Сен Жермен се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Лигата във Франция след лесна победа с 2:0 срещу Метц. И двете попадения за тима на Унай Емери бяха дело на капитана Тиаго Силва.

Парижани не бяха в оптимален състав, но въпреки това звездите Единсон Кавани, Марко Верати и Анхел ди Мария започнаха като титуляри. В 25-ата минута Тиаго Силва засече с глава центриране от корнер и откри резултата. Бразилският национал сломи гостите в средата на второто полувреме, когато отново се разписа с глава, този път след подаване на Ди Мария от фаул.
На полуфиналите ще играе и Бордо. "Жирондинците" елиминираха Гинган с 3:2 и, както личи от резултата, победата не дойде никак лесно. Слоан Приват откри за гостите в 11-ата минута, но до почивката Франсоа Камано и Гаетан Лаборд обърнаха резултата в полза на Бордо. В 65-ата минута Лаборд се разписа още веднъж, а попадението на Никола Бенезет в 88-ата не помогна на Гинган.

Другите полуфиналисти са Монако и Нанси.