Дузпи измъкнаха Монако за Купата на лигата

Отборът на Монако стана вторият отбор, който си осигури участие на 1/2-финал в турнира за Купата на лигата във Франция. "Монегаските" обаче трябваше доста да се потрудят, а и късметът бе на тяхна страна, за да отстранят на 1/4-финала състава на втородивизионния Сошо след изпълнение на дузпи.

Домакините първи откриха резултата в срещата в 16-ата минута с гол на Фанева Андриатсима. Те дълго време удържаха крехката си преднина и почти се виждаха победители, но в 83-ата минута Жоао Моутиньо успя да възстанови равенството за 1:1.

Срещата завърши при този резултат и така дузпи трябваше да определят отбора, който да продължи напред. Там играчите на гостите показаха по-здрави нерви и вкараха 4 пъти от бялата точка, докато домакините направиха два пропуска чрез Илаймахарита и Сао и с 4:3 точни изстрела Монако се класира на 1/2-финала.