Билбао се провали с по-лесната задача (видео)

Три дни след забележителния успех над Барселона в мача за Купата на Испания Атлетик Билбао не успя да се справи с Алавес на "Сан Мамес" в среща от 17-ия кръг за първенство. Баското дерби завърши 0:0, с което домакините пропуснаха шанса да застигнат шестия Реал Сосиедад.

Билбао беше по-настоятелният тим, но пък гостите пропуснаха по-чистите положения. В 36-ата минута Виктор Камараса излезе сам срещу вратаря, но стреля в гредата, а в 89-ата минута Дейверсон също се беше се оказал в ситуация едно на едно, но не успя да овладее добре топката. Преди това същият този Дейверсон беше спрян за гола след отлична намеса на Горка Ирасоис.

Наставникът на Атлетик Ернесто Валверде направи цели шест промени в стартовия си състав в сравнение с този от двубоя срещу Барселона. Още преди почивката обаче се наложи Горка да влиза на мястото на Кеба Арисабалага, след като младият вратар се контузи.

Аймерик Лапорт пропусна с глава от няколко метра, а натискът на Билбао се засили след появата на Иняки Уилямс след почивката. Защитата на Алавес обаче се справи. Така Депортиво се доказа като един от най-коварните гости от началото на шампионата, след като преди това победи Барселона и Виляреал и направи "хикс" с Атлетико Мадрид. Алавес няма загуба вече в пет поредни срещи и е на 11-а позиция.