Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Реал Мадрид вилня обедно на "Бернабеу" и застигна рекорд на Барса (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид разкъса у дома с 5:0 закъсалия Гранада в обедна среща от 17-ия кръг на Примера. Момчетата на Зинедин Зидан записаха 39-и пореден мач без поражение и изравниха рекорда на Барселона на Луис Енрике. Точни за "лос меренгес" днес на "Сантиаго Бернабеу" бяха Иско (12 и 31), Карим Бензема (21), Кристиано Роналдо (27) и Каземиро (58). С успеха световният шампион дръпна с шест точки пред Барса.

Реал Мадрид - Гранада - 5:0 Кристиано Роналдо и Карим Бензема се завърнаха в предни позиции, а третият атакуващ футболист беше Иско. Рафаел Варан и Начо Фернандес оформиха централната защитна двойка. Лукас Алкарас подреди отбора си в 5-4-1 с централен нападател Артьом Кравец. Роналдо показа четвъртата си "Златна топка" и беше поздравен от всички "бели" носители на отличието.

Реал Мадрид - Гранада През първото полувреме доминацията на домакините беше тотална и смазваща. Първият гол падна в 12-ата минута. Сержи Сампер загуби топката от Иско, като гостите от "Лос Карменес" поискаха фал, но по-скоро такъв нямаше. Карим Бензема асистира на испанския халф, който се разписа с удар от 18 метра. Марсело (10) и Кристиано (16) отправиха мощни удари, но те не застрашиха вратаря Гийермо Очоя.

Реал Мадрид - Гранада - 5:0 В 21-ата Лука Модрич шутира извън наказателното поле, вратарят изби, а Бензема отблизо добави в мрежата. Френският стрелец обаче беше в явна засада, която не беше отчетена от съдиите. Шест минути по-късно и Кристиано записа името си сред голмайсторите. Играещият с голямо желание Марсело центрира отляво и португалецът се разписа от три метра - 3:0.

Реал Мадрид - Гранада В 31-ата Лука Модрич направи рейд отдясно и асистира на включилия се Иско, който беше изпуснат от бранителите и вкара отблизо второто си попадение в срещата. До края на полувремето крехката защита на южняците издържа и не допусна нов гол.

Реал Мадрид - Гранада - 5:0 На почивката Хамес Родригес смени Тони Кроос. Тимът на Зинедин Зидан продължи да напада настървено. В 46-ата минута Бензема си извоюва пространство за стрелба - Очоя спаси. В 53-ата френският нападател шутира над целта от осем метра след отбита топка.

Реал Мадрид - Гранада - 5:0 Пет минути по-късно резултатът набъбна на 5:0. Хамес финтира защитник и асистира на непокрития Каземиро, който вкара от три метра. В 65-ата Марсело опита зрелищен удар от въздуха, топката тупна и беше застигната от Бензема, който обаче беше в положение на засада. В 71-ата Хамес стреля много технично от статично положение, а топката прелетя опасно покрай сглобката - аут.

Реал Мадрид - Гранада - 5:0 Две минути след това Роналдо спечели въздушния дуел на добра стрелкова позиция, ала не натисна топката. В последната част на двубоя Реал намали темпото и дори даде възможност на гостите да направят няколко нападения, които не застрашиха сериозно Кейлор Навас. В 87-ата Кристиано шутира силно с десния крак, но в обсега на Очоя. В 90-ата Кравец, че напомни, че играе в двубоя и за първи път игра с топката в наказателното поле, но беше спрян от Навас.

Реал Мадрид - Гранада - 5:0 Барселона може да съкрати аванса на Реал при победа срещу Виляреал утре. "Белите" обаче имат отложен мач от 16-ия кръг срещу Валенсия. През седмицата тимът на Зизу има гостуване на Севиля за Купата на краля.