Реал Мадрид отчая Севиля за едно полувреме (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид надигра убедително с 3:0 гостуващия Севиля в първа среща от 1/8-финалите за Купата на краля. Хамес Родригес (11 и 44 - дузпа) и Рафаел Варан (29) се разписаха при категоричния успех. Съдийският анализатор на Marca Оливер Андухар видя грешни отсъждания при втория и третия гол на "белите". Преди Варан да прати топката в мрежата има нарушение на Алваро Мората. Дузпата в края на първото полувреме пък не е справедлива, твърди компетентното мнение.

Зинедин Зидан разчиташе на експериментален нападателен тризъбец: Хамес Родригес, Алваро Мората и Марко Асенсио. Хорхе Сампаоли изгради състава си в схема 4-2-3-1. Хоакин Корея беше на върха на атаката, подкрепян от Витоло, Гансо и Самир Насри.

Реал Мадрид - Севиля Във втората минута Мората насочи неточно от пет метра след центрира отдясно. Оказа се, че има засада. Гостите от "Рамон Санчес Писхуан" отговориха в четвъртата минута, когато Корея стреля фалцово по диагонала и топката излезе в ъглов удар. В 11-ата високата преса на домакините донесе резултат: Каземиро отне от краката на Стеван Нзонзи, Хамес Родригес финтира Габриел Меркадо и вкара красив гол с фалцов изстрел от 18 метра, който намери долния десен ъгъл на Серхио Рико.

В 15-ата Лука Модрич беше на сантиметри от много атрактивно попадение. Даниел Карвахал центрира около дузпата, където хърватинът изпълни перфектна странична ножица, а топката облиза гредата от външната страна. В 29-ата Марсело изстреля страхотна топка от въздуха и макар от малък ъгъл намери очертанията на вратата. Вратарят Рико обаче беше на мястото си. След изпълнението на корнер Рафаел Варан удвои преднината след удар с глава. Детайлният поглед върху ситуацията показа, че има нарушение на Мората срещу Рами преди корнера, което остана незабелязано от Матеу Лаос.

Реал Мадрид - Севиля В 31-ата Мората просна защитник на тревата с финт, но не успя да преодолее Рико. В 34-ата Корея изскочи сам срещу Кико Касийя, вратарят се справи, отбитата топка попадна у Висенте Ибора, който стреля отчайващо. В 40-ата Насри изведе Витоло, който сякаш не повярва, че не е в засада и подходи лековато сам срещу вратаря. В 43-ата арбитърът назначи дискусионна дузпа за избутване на Мариано срещу Модрич. Повторенията показаха, че Хамес побутва Мариано. Колумбиецът направи 3:0 от бялата точка.

В 48-ата Марсело центрира отляво, Меркадо се подхлъзна и отвори пространство за Мората, но нападателят не се ориентира. Минута по-късно Корея беше изведен сам срещу вратаря и шутира покрай далечната греда в аут.

Реал Мадрид - Севиля - 3:0 След почивката тимът на Зинедин Зидан намали темпото. Домакините често приемаха играта в своята половина, но техният съперник играеше прекалено бавно и предвидливо в нападение. В същото време акциите на мадридския отбор бяха флангови и много остри, като Марсело беше във вихъра си. В 76-ата Серхио Ескудеро шутира от въздуха и топката профуча покрай близката сглобка. В 86-ата резервата Данило получи топка от Каземиро и заложи на силата и не преодоля Рико.

Реваншът е след седмица в столицата на Андалусия.

Реал Мадрид: Касийя; Карвахал, Начо, Варан, Марсело; Модрич, Каземиро, Кроос; Хамес (79 - Данило), Мората (83 - Мариано), Асенсио (67 - Иско)
Севиля: Рико; Мариано, Рами, Меркадо, Ескудеро; Нзонзи, Ибора (59 - Краневитер); Витоло, Гансо (46 - Сарабия), Насри; Корея