Марица на финал за Купата, чака Левски или ЦСКА

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) се класира за утрешния финал за Купата на България за жени. Настоящите носителки на престижния трофей спечелиха полуфиналния си мач срещу Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:15, 25:19, 25:23)* след 68 минути игра в старозагорската зала "Иван Вазов" и очакват победителя от втория полуфинал тази вечер – между ЦСКА и Левски, срещу когото ще се изправят в съботния следобед от 15,00 часа в защита на купата.

Капитанката на Марица Радосвета Тенева поведе съотборничките си към успеха срещу Раковски в първия гейм, отбелязвайки седем точки, включително два аса, за категоричното 25:15. Във втората част се получи някаква интрига, поне до 11:11. След това шампионките се възползваха от изобилието от грешки, които димитровградчанки допускаха, за да излязат напред в резултата, а в края Виктория Григорова с ас оформи крайното 25:19. С подобрена игра на сервис и атака, Раковски пое инициативата в третия гейм, като дори поведе с четири точки при 6:2 и 9:5. Постепенно обаче момичетата на Иван Петков стопиха разликата и възстановиха равенството при 14:14. Следващите пет разигравания също бяха спечелени от Марица, което на практика предреши и изхода на гейма и мача. Все пак, волейболистките на Габриела Айшинова успяха да спасят три мачбола преди да допуснат грешка в атака за крайното 25:23 в полза на Марица.

Най-резултатна в мача стана Нася Димитрова, която записа 12 точки за победителките. Ради Тенева добави 10, а разпределителката Лора Китипова впечатли с петте си аса.

Програмата и резултатите в турнира за Купата на България – тук.

*Статистика: Благовест Тодоров