Раковски отстрани Берое за Купата на България, Левски на полуфинал срещу ЦСКА

Волейболният отбор на Раковски (Димитровград) се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България при жените, след като надигра драматично домакините от Берое (Стара Загора) с 3:2 (25:27, 25:14, 25:15, 19:25, 15:10) в първия 1/4-финалите от финалния турнир, игран тази вечер в зала "Иван Вазов".

Момичетата на Габи Айшинова бяха равностойни в първия гейм, но Берое се оказа по-издръжлив и поведе с 1:0 след 27:25. След това волейболистките на Раковски набраха инерция и стопиха пасива си, обръщайки нещата в своя полза. Това мобилизира "зелено-белите" и след 25:19 в четвъртата част, мачът влезе в тайбрек. Там Раковски бяха категорични и си извоюваха място в полуфиналите след 15:10.

За полуфиналите се класира и Левски, след като победи категорично Славия с 3:0 (25:14, 25:19, 25:11) във втория 1/4-финал тази вечер. "Сините" доминираха през цялото време и не даваха възможност за противодействие, успявайки да оформят голяма преднина от самото начало и да затварят без проблем геймовете.

Така утре (22 декември) Раковски ще се изправи срещу шампионките от Марица (Пловдив) в първия полуфинал, а във втората полуфинална среща Левски ще играе срещу "вечния" съперник ЦСКА. Мачовете са съответно от 17,00 и 19,30 часа.