Хетафе прекърши Лас Палмас за четвърт час

Отборът на Хетафе победи с 2:0 гостуващия Лас Палмас и изскочи на 7-о място в класирането на Примера дивисион. Хуан Кала и Амат Н'Диайе реализираха попаденията за състава на Пепе Бордалас преди почивката. Лас Палмас изигра поредния си слаб мач далеч от дома и остана на дъното в таблицата.

Домакините бяха в ролята на фаворит, въпреки че в предишните си два мача не отбелязаха гол и спечелиха само една точка. Лас Палмас обаче се намираше на последно място и преди визитата си в мадридското предградие имаше най-слабата защита в Ла Лига с 36 допуснати попадения.
Хетафе стартира ударно и поведе с 2:0 още до 15-ата минута. Резултата откри Хуан Кала с глава след центриране на Дамиан Суарес, а малко по-късно Виторино Антунеш проби по левия фланг и върна топката към точката на дузпата, откъдето Амат Н' Диайе я заби под гредата.

Гостите от Канарските острови се обезвериха след лошото начало, а в средата на полувремето левият им бек Мичел Маседо се контузи и бе заменен от Давид Симон.
Втората част не бе особено интересна, защото Хетафе се стремеше единствено да пази аванса си, а Лас Палмас нямаше никакви идеи в офанзивен план. В следващия кръг Хетафе ще гостува на Атлетико Мадрид, а Лас Палмас ще е домакин на Ейбар.