Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Спиращ дъха екшън на Канарските острови

Отборите на Лас Палмас и Еспаньол направиха 2:2 в мач от 16-ия кръг на испанското първенство. Гостите от Каталуня поведоха с два гола на Жерард Морено (20 и 42). Не се виждаше как “жълтите” ще измъкнат нещо, но късни голове на Лоик Реми (80) и Джонатан Кайери (89) вдигнаха градуса на напрежението. В 90-ата островният тим удари напречната греда, в 94-ата домакините изпуснаха дузпа. Лас Палмас остава на последното място в класирането.

През първото полувреме гостите от Барселона до голяма степен убиха интригата с две безответни попадения. В 20-ата минута Лео Баптищао изведе Жерард Морено зад гърба на отбраната и той не сбърка срещу вратаря Раул Лисоаин. Вторият гол дойде в 42-ата: Серхио Гарсия впечатли със страхотен дрибъл и пас към Жерард Морено, а последният само добави в мрежата - 0:2. Публиката на “Гран Канария” изпрати своите на почивка с викове за оставки.
През втората част канарският тим до голяма степен се чувстваше обречен да загуби. В 60-ата Баптищао пропусна да реализира трети гол. В 80-ата Лоик Реми върна интригата с късен гол за островитяните и вдъхна надежди. В 84-ата публиката поиска дузпа след падане на Реми в наказателното поле - съдията не видя нарушение на правилата.
В 89-ата Джонатан Кайери зарадва феновете с гол за 2:2. Попадението беше наистина страхотно, след като топката намери мрежата около сглобката на вратата при прекрасен удар с глава. В 90-ата домакините можеха и да стигнат и до победа, но след насочване с глава на Реми кълбото се отби в напречната греда. Лас Палмас имаха още по-чиста възможност за пълен успех в 94-ата минута. Съдията назначи дузпа, но Жонатан Виера не изпълни прецизно и позволи вратарят да избие. В крайна сметка лудият мач завърши без победител.