Ман Сити сгази и Тотнъм по пътя към 16-ата поредна победа (видео)

Манчестър Сити категорично надигра и победи с 4:1 Тотнъм на "Етихад Стейдиъм", записвайки 16-и пореден успех в Премиър лийг. Илкай Гюндоган (14'), Кевин де Бройне (70') и Рахим Стърлинг (80' и 90') се разписаха за "гражданите", а Кристиан Ериксен (93') реализира почетното попадение за "шпорите". Селекцията на Джосеп Гуардиола можеше да победи и доста по-убедително, но Габриел Жезус уцели гредата от дузпа, а Стърлинг направи три фрапантни пропуска при добавки. Юго Лорис същo се отчете с няколко добри спасявания.

Кайл Уокър, Илкай Гюндоган и Льорой Сане замениха Данило, Бернардо Силва и Давид Силва в стартовия състав на Сити. Киърън Трипиър, Муса Дембеле и Деле Али започнаха за Тотнъм.

Надмощието на Сити през първата част бе доста осезаемо, но "гражданите" успяха да стигнат до само един гол. Той бе реализиран от Илкай Гюндоган в 14-ата минута. Германецът бе изпуснат в наказателното поле и спокойно засече с глава центриране на Сане от ъглов удар.

В 25-ата минута Едерсон намери Сане с 50-метров пас. Германецът продължи към Агуеро, който стреля от малък ъгъл, но Лорис изби. Стърлинг направи добавка, но прати топката над гредата. Малко след това стражът на Тотнъм изби нов опасен удар на Гюндоган. В 30-ата минута Де Бройне намери с много хубаво подаване Сане, който продължи към Агуеро, чийто изстрел бе блокиран от Дани Роуз.
Едва в 35-ата минута и гостите създадоха нещо опасно. Хари Кейн получи от Ериксен и стреля от 20-ина метра, но топката премина встрани от далечната греда.
В добавеното време на първата част отново Лорис спаси поредния изстрел на Гюндоган.
Началото на второто полувреме бе изпълнено с няколко доста груби нарушения. Делф и Кейн получиха жълти картони, като нападателят на Тотнъм дори можеше да бъде изгонен, тъй като закъсня и влезе доста грубо в краката на Стърлинг.
В 56-ата минута Едерсон за първи път трябваше да се намесва решаващо и го направи, спасявайки много опасен изстрел на Кейн от 20 метра. В 67-ата минута Сане проби добре в наказателно поле и стреля, но Лорис изби. Стърлинг получи шанс да направи добавка, но от няколко метра прати топката над вратата.
Три минути след това главният рефер Крейг Поусън пожали за втори път Тотнъм, след като показа само жълт картон на Деле Али за много грубо влизане в глезена на Де Бройне. Белгиецът трябваше да получи лекарска помощ, но след това се изправи на крака и секунди след това удвои авансa на домакините. Де Бройне проби отляво и реши да завърши сам. Шутира силно, Лорис докосна топката, но тя влезе във вратата му - 2:0.
Няколко минути след това Вертонген препъна Де Бройне в наказателното поле - дузпа за Сити. Габриел Жезус изпълни, но топката рикошира в лявата греда. Стърлинг отново получи шанс за добавка, но за трети път прати топката над вратата от чиста позиция.
В 80-ата минута Стърлинг все пак се разписа, след като получи на празна врата от Сане - 3:0. Английският национал стигна и до втори гол в самия край, след като се възползва от фатална грешка на Ерик Дайър в отбрана. Стърлинг промуши топката между краката на Лорис и направи 4:0. В добавеното време Кристиан Ериксен вкара почетния гол за гостите с хубав удар от границата наказателното поле.
Манчестър Сити вече има 52 точки - 14 повече от Манчестър Юнайтед, който играе утре, и Челси. Тотнъм е на седма позиция с 31 пункта.