100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:3

Рома загуби точки във Верона (видео)

Отборите на Киево и Рома завършиха при резултат 0:0 в мача помежду си от 16-ия кръг на Серия "А". Така "вълците" от Рим загубиха ценни точки в битката за Скудетото, като не се възползваха от нулевото равенство между Ювентус и Интер вчера. В момента футболистите на Еузебио Ди Франческо са четвърти в класирането с 35 точки, а "летящите магаренца" от Верона заемат 10-а позиция с 21 точки. Лидер е Интер с 40 точки, пред Ювентус и Наполи с по 38. Неаполитанците обаче имат възможност да се изкачат на върха при победа на своя стадион "Сан Паоло" днес срещу Фиорентина.

В 12-ата минута Киево пропиля златен шанс да излезе напред в резултата. След центриране от фаул и неразбирателство в отбраната на Рома Роберто Инглезе получи шанс да стреля от съвсем близко разстояние, но нападателят на веронци уцели напречната греда, вместо да скъса мрежата зад Алисон. Секунди след това отново имаше опасност за вратата на Рома, но тя завърши с неточен шут на Валтер Бирса.

В 22-ата минута Федерико Фасио получи шанс да отправи удар с глава от много добра позиция след центриране отляво, но защитникът стреля неточно. Две минути след това бе ред на “вълците” да пропилеят страхотна възможност за гол. Попадналият за първи път в стартовия състав на Рома Патрик Шик опита удар с пета след изстрел на Александър Коларов, стражът Стефано Сорентино парира, но пред бразилеца Жерсон се откри идеален шанс за добавка. Неговият удар обаче бе спасен от Сорентино и резултатът остана непроменен.

В 60-ата минута Максим Гоналон се включи отлично в поредната атака на Рома и получи шанс да стреля от доста добра позиция, но 38-годишният Сорентино отново реагира блестящо и попречи на френския дефанзивен халф да изведе “джалоросите” напред в резултата. Пет минути след това и Жуан Жезус не успя да порази вратата на Сорентино след центриране от ъглов удар. Минута по-късно пробив на Коларов завърши с нещо средно между удар и пас, а включилият се от пейката Един Джеко не успя да достигне до топката.

Домакините също бяха близо до гол в 68-ата минута, когато Фабрицио Качаторе не уцели вратата на столичани след центриране отляво на Инглезе. Четвърт час преди края Роберто Меджорини получи хубав пас от Инглезе, но стреля не по най-добрия начин от много удобна позиция и Алисон без проблеми спаси.

В 78-ата минута Джеко направи много сериозен пропуск. Раджа Наинголан получи топката от Кевин Строотман и центрира отдясно, но Джеко не уцели вратата на Сорентино. В 82-ата минута Сорентино направи поредно ключово спасяване, този път с крак след удар на рекордната покупка на Рома Шик и рикошет в тялото на защитник на Киево. Минута по-късно пък Киево сътвори опасна атака, която обаче завърши с неточен изстрел.

В заключителните минути "вълците" хвърлиха всичко в атака, но така и не съумяха да реализират победно попадение, а момчетата на Роландо Маран не се възползваха от разредената халфова линия на гостите в края на двубоя.