Изненада няма: Дортмунд пак изяде боя (видео)

Тежките моменти за Борусия (Дортмунд) продължават, след като тимът загуби вкъщи с 1:2 от Вердер (Бремен) в среща от 15-ия кръг на Бундеслигата. От края на септември отборът на Петер Бос има само една победа във всички турнири и тя е срещу тим от Трета лига. Поредният провал поставя под съмнение оставането на холандеца начело на състава. Борусия е в най-слабата си серия в Бундеслигата за последните 13 години.

Днес “жълто-черните” бяха само свидетели на случващото се през първото полувреме, като за 45 минути не успяха нито веднъж да уцелят вратата. В същото време играчите на Вердер вкараха веднъж чрез Максимилиан Егещайн (26’) и пропуснаха още поне две отлични ситуации чрез Златко Юнузович.
След двойна смяна на почивката Борусия се преобрази и натисна, за да стигне до изравняването чрез Пиер-Емерик Обамеянг в 58-ата минута.
Само седем минути по-късно обаче нова разсеяна игра на отбраната на домакините позволи на Теодор Гебре Селасие да възстанови преднината на тима от Бремен.
До края и Дортмунд можеше да изравни, но и Вердер не беше далеч от трето попадение.
Вестфалци са седми в класирането, но рискуват да паднат още по-надолу. За гостите пък това е първи успех на “Сигнал Идуна Парк” от десетилетие насам. Като цяло победата е едва трета за Вердер от началото на шампионата, но положителното за отбора е, че те са постигнати в рамките на последните четири кръга.