Страсбург взе и скалпа на Бордо

Шест дни след гръмката победа над Пари Сен Жермен с 2:1 у дома, отборът на Страсбург записа и успех с 3:0 при гостуването на Бордо от поредния 17-и кръг на Лига 1.

С успеха Страсбург събра 21 точки и вече е 11-и в класирането, докато Бордо е 12-и с 20.

"Жирондинците" се намират в ужасяваща серия, след като в последните си 10 мача постигнаха една победа - 3:0 над Сент Етиен на 28 ноември. В знак на протест на слабото представяне на любимците си, феновете на Бордо напуснаха стадиона преди последния съдийски сигнал.

Бившият играч на Лудогорец Джонатан Кафу започна като титуляр за Бордо и остана в игра до 52-ата минута. Двубоят започна отлично за гостите, които откриха още във втората минута чрез Баокен. В 38-ата минута Страсбург удвои, след като Лиенар от пряк свободен удар прати топката в мрежата. Унижението за Бордо стана пълно през втората част, след като Терие направи резултата класически след самостоятелен пробив.