Гол на Кафу не помогна на Бордо в Дижон (видео)

Бившият футболист на Лудогорец Джонатан Кафу се разписа за Бордо при гостуването на Дижон от 16-ия кръг на Лига 1, но тимът му загуби с 2:3, въпреки че на два пъти излизаше напред в резултата.

Кафу откри резултата в 13-ата минута с второто си попадение с екипа на Бордо, откакто беше трансфериран от Разград. Вратарят на Дижон отрази първия удар, но при добавката Кафу прати топката в далечния ъгъл.

Седрик Ямбере изравни с глава в 34-ата минута. С удар с левия крак от над 30 метра Малком отново изведе гостите напред 36-ата минута, като попадението му беше много ефектно и ще претендира за гол на сезона.

Бенжамен Жано върна равенството в 54-ата минута, а пълният обрат настъпи четири минути преди края на редовното време, когато Уесли Саид вкара за 3:2.

С успеха Дижон се изкачи на 10-ото място с 21 точки. Бордо е 11-и с 20.