Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Така става, когато набиеш Байерн

Борусия (Мьонхенгладбах) пропусна шанса да излезе на второ място в Бундеслигата, след като инкасира тежка загуба с 0:3 при визитата си на Волфсбург в последния двубой от кръга в Германия. Евентуален успех щеше да нареди тима на Дитер Хекинг точно зад лидера Байерн (Мюнхен) и то седмица след успеха за “жребчетата” в директния дуел с шампиона.

Така се спази традицията тимът, който побеждава Байерн в първенството, да не успява да спечели следващия си мач в елита. Последните девет отбора, които са успявали да надвият баварците, после са прекланяли глави. В седем от случаите, включително и днешния, те са губели, а в останалите два са стигали до равенство.

Играчите от Мьонхенгладбах “платиха” за слабото си начало на двубоя, тъй като до 25-ата минута вече изоставаха с 0:2 след голове на Юнус Мали и Даниел Дидави. Освен това гостите нямаха и късмет, защото две техни попадения не бяха зачетени заради засади.
Надеждите на Борусия да върне интригата се изпариха в 71-ата минута, когато Жошуа Гилавоги така намери топката от движение, че Ян Зомер нямаше какво да стори - 3:0.
За Волфсбург това обаче е едва трета победа и отборът е на 11-а позиция.