Дойде време Хайнкес да загуби, а контузените станаха почти цял отбор (видео)

След девет поредни победи под ръководството на Юп Хайнкес Байерн (Мюнхен) все пак допусна поражение. Шампионите на Бундеслигата отстъпиха с 1:2 при визитата си на Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 13-ия кръг. Независимо от това те остават начело в класирането, но авансът им пред втория РБ (Лайпциг) е само 3 точки.

По-големият проблем на баварците е, че нови двама футболисти получиха травми - Хуан Бернат и Хамес Родригес, а извън групата по същите причини не бяха Мануел Нойер, Франк Рибери, Томас Мюлер, Тиаго Алкантара, Дейвид Алаба, Рафиня и Ариен Робен, което прави общо деветима. Това доведе до появата в игра на неопитните Марко Фрийдъл и Куаси Окере Врийт, които до момента нямаха мачове в Бундеслигата. Единственото хубаво нещо за баварците е, че в средата на идната седмица нямат двубой и ще играят чак през уикенда.
Борусия (Мьонхенгладбах) - Байерн (Мюнхен) 2:1@@@
Иначе Торган Азар беше точен от дузпа в 39-ата минута, а в 44-ата се разписа и Матиас Гинтер. В 74-ата Артуро Видал върна единия гол. Шампионите удариха и две греди.

Заради многото контузени Юп Хайнкес беше принуден да излезе с четирима халфове с определено дефанзивни функции. За първи път с капитанската лента на Байерн беше Хавиер Мартинес.

Домакините заложиха на най-доброто, а през последните седмици игрите им на "Борусия Парк" не бяха на ниво за разлика от тези на чужд терен.
Баварците се подредиха в 4-1-4-1, докато Гладбах заложи на 4-4-2.
Мачът започна с ранна контузия на Кристоф Крамер, който получи тежък удар и трябваше да бъде заменен.
В 13-ата минута играчите на Борусия бяха на косъм от гола, след като Рафаел излезе сам срещу Свен Улрайх, но стреля крайно неточно.
Байерн отговори с удар с глава на Корентен Толисо, който излезе в аут. Доста по-опасен беше шутът на Себастиан Руди в 28-ата минута.
Макар шампионите да бяха по-активни, играчите на Дитер Хекинг стояха отлично на терена в тези минути и много добре знаеха какво правят. Така в 38-ата минута Азар се озова с топката в наказателното поле, където Никлас Зюле игра с ръка. Белгиецът реализира от бялата точка, макар Улрайх да беше близо до спасяването.
В 43-ата минута Левандовски нацели гредата след атрактивно изпълнение с пета, като така пропусна да изравни.
Секунди по-късно баварците проспаха нова атака на "жребчетата" и бившият играч на Борусия (Дортмунд) Матиас Гинтер реализира за 2:0 на празна врата.
23 Борусия (Мьонхенгладбах) - Байерн (Мюнхен) 2:1
Веднага след това Хуан Бернат напусна с травма и се наложи Видал да доиграе полувремето като ляв защитник.
За съжаление на Юп Хайнкес, с контузия се оказа и Хамес Родригес и така Байерн започна второто полувреме с две принудителни смени.
В 66-ата минута и Коман стреля в страничния стълб на вратата на Ян Зомер. Тук вратарят допусна грешка, но извади късмет.
Шансът обаче не беше на негова страна в 74-ата минута след далечен изстрел на Видал. Тогава швейцарският национал подцени летящата към него топка и резултатът беше намален.
Четири минути по-късно дойде може би най-спорният момента в срещата, когато Рафаел тръгна да излиза сам срещу вратаря и Матс Хумелс като че ли го задържа. Арбитърът Мануел Грефе обаче прецени, че това не е нарушение.
В добавеното време резервата Йосип Дръмич провали отлична атака на Борусия, защото не подаде на свой съотборник, който беше сам на празна врата. В ответното нападение Врийт за малко да изравни, като се наложи играч на домакините да чисти точно пред голлинията.
Мьонхенгладбах е на четвърта позиция с равен точков актив с третия Шалке 04.