Гуардиола: Много голяма победа, която показва какво представляваме

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола определи победата над Уест Хам (2:1) като "много голяма". Специалистът добави, че e получил добър урок днес и знае върху какво трябва да работи за предстоящото дерби с Манчестър Юнайтед през следващата седмица.

"Започнахме добре, но загубихме търпение. Нямахме ритъм, защото Адриан все път се бавеше по половин минута, когато трябваше да вкарва топката в игра. Подобно нещо имаше и в предишните срещи.  През второто полувреме бях сигурен, че ще вкараме. Те играха с 10 човека в наказателното поле. Беше почти невъзможно. Това е много голяма победа. Тя показва какwо представляваме. Трябва да решим проблемите в защита. През второто полувреме играехме с двама нападатели, което ни помогна. Това бе много полезен урок за мен. Говорим много за статичните положения, но техните играчи са по-високи. Такава ще е ситуацията и през следващата седмица срещу Манчестър Юнайтед, така че трябва да се опитаме да допускаме по-малко статични положения", заяви Гуардиола.