Мойс не успя да спре лидера, Сити отива на "Олд Трафорд" с 13 поредни победи (видео)

Лидерът Манчестър Сити записа 13-а поредна победа в Премиър лийг, след като стигна до обрат с 2:1 над Уест Хам на "Етихад Стейдиъм". Така "гражданите" възстановиха преднината си от осем точки пред градския си съперник Ман Юнайтед, който в следващия кръг приема именно лидера на "Олд Трафорд". Гостите изиграха добро първо полувреме, в края на което поведоха с гол на Анджело Огбона. След почивката Сити обаче вдигна оборотите и заслужено стигна до пълен обрат след попадения на Николас Отаменди (57') и Давид Силва (83'). Това бе трета поредна победа на "небесносините" с този резултат.

Джосеп Гуардиола беше направил четири корекции в състава си. Венсан Компани, Илкай Гюндоган, Фернандиньо и Габриел Жезус останаха на скамейката за началото. Вместо тях започнаха Еляким Мангала, Данило, Давид Силва и Льорой Сане.

Адриан дел Кастийо, Деклан Райс, Микаел Антонио и Едимилсон бяха титуляри за "чуковете". Джо Харт нямаше право да играе срещу Сити, тъй като е привлечен под наем от този клуб. Дейвид Мойс бе решил да остави Уинстън Рийд, Марко Арнаутович и Андре Аю сред резервите. Бившият играч на "гражданите" Пабло Сабалета изведе Уест Хам с капитанската лента на "Етихад".
Манчестър Сити обсади вратата на гостите от самото начало. Във втората минута Рахим Стърлинг падна в наказателното поле, претендирайки, че е бил фаулиран. Дузпа обаче нямаше. В осмата минута, при първия си корнер в мача, "чуковете" бяха близо до това да излязат напред. Кояте засече с глава центрирането от ъглов удар, но малко не достигна на Антонио да стигна до топката на далечната греда и да я прати във вратата.
В 25-ата минута Давид Силва стреля от границата на наказателното поле, получи се рикошет в тялото на Райс, след което топката се насочи опасно под напречната греда. Адриан обаче внимаваше и изби акробатично.
Десет минути преди почивката Едерсон също се намеси решаващо след силен удар отблизо на Лансини. Тази възможност дойде след грешка на Давид Силва, който подари топката на Антонио. След това с помощта на рикошет кълбото стигна до аржентинеца, но той не успя да преодолее стража на "гражданите".
Минута преди края на първата част гостите нанесоха своя удар. Кресуел изпълни късо корнер към Лансини, който му върна. Бранителят центрира в наказателното поле, където Огбона се извиси над статичния Отаменди и прати топката към ъгъла. Едерсон докосна топката, но не успя да я спре по пътя към вратата си - 0:1.
За началото на втората част в игра за домакините се появи Габриел Жезус, който замени Данило.
В 56-ата минута Де Бройне изпълни доста опасно пряк свободен удар, но Адриан изби. Секунди след това "гражданите" разиграха отдясно след тъч, Стърлинг намери Жезус, който проби добре и центрира в малкото наказателно поле, където Отаменди успя да засече отблизо 1:1.
В 66-ата минута стражът на "чуковете" отново изби опасен шут на Сане.
В 71-вата минута Адриан се намеси отново решаващо, като този път той отрази изстрел на Жезус. Стърлинг пък не успя да намери топката добре при опита си за добавка, пропускайки страхотна възможност.
Десет минути след това "чуковете" организираха много опасна контраатака, която завърши с точен удар на Антонио. Едерсон се намеси добре и спаси.
В 83-ата минута обратът логично стана факт, след като Давид Силва, който през миналата седмица преподписа с Манчестър Сити, изскочи зад гърба на бранителите и засече от въздуха брилянтно центриране на Де Бройне - 2:1.
В самия край на тази среща Уест Хам имаше страхотен шанс да стигне до равенството. Арнаутович проби добре по десния фланг, след което подаде на Сако, който от десетина метра стреля на сантиметри встрани от дясната греда.
Манчестър Сити вече има 43 точки. Уест Хам остава на предпоследно място с едва 10 пункта.
Днес "гражданите" станаха едва третият отбор в Премиър лийг, стигал до 13 поредни победи в шампионата. Арсенал (2001/02) и Челси (през миналия сезон) бяха правили това досега.