Принца не показа милост към родния си клуб дори в най-слабия си мач (видео)

Айнтрахт (Франкфурт) успя да спечели с 2:1 гостуването си на Херта (Берлин) в среща от 14-ия кръг на Бундеслигата и е само на 3 точки от третото място. И двата отбора имаха доста положения, но тимът на Нико Ковач показа по-здрави нерви. Това е първа победа за "орлите" в Берлин от 8 години насам.

Още в първата минута домакините можеха да открият, но Ведад Ибишевич пропусна от отлична възможност. Все пак след четвърт час игра намиращият се в отлична форма Дейви Зелке даде аванс на Херта.

В 26-ата минута обаче гостите изпълниха заучено положение на ъглов удар и Мариус Волф насочи кълбото под гредата за 1:1.
Бившият любимец на феновете в Берлин Кевин-Принс Боатенг донесе успеха за Айнтрахт с добре насочен шут десет минути преди края на двубоя. Принца, който е юноша на Херта, не се израдва на гола в знак на уважение. След двубоя той призна, че това е бил най-слабият му мач в цялата кариера.
Големият шанс на столичани за изравнително попадение дойде в 87-ата минута, но изстрелът на Фабиан Лустенбергер срещна гредата.
Херта остава на 11-а позиция в класирането с отрицателна голова разлика.