Айнтрахт излъга Вердер с късен гол (видео)

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) излъга с 2:1 гостувалия Вердер (Бремен) в първия мач от 11-ия кръг на германската Първа Бундеслига. “Бременските музиканти” бяха близо до това да си тръгнат поне с точка от “Комерцбанк Арена” в дебюта на новоназначения си временен наставник Флориан Копфелдт, но късен гол на Себастиен Алер попари надеждите им и ги остави на предпоследното 17-о място в класирането с едва 5 точки. Вердер все още очаква първата си победа за сезона и зад тима е само “боксовата круша” Кьолн с 2 точки. Айнтрахт пък се изкачи на пето място в подреждането преди изиграването на останалите срещи от кръга, като отборът е с 18 точки.

Анте Ребич изведе Айнтрахт напред в резултата в 17-ата минута с прецизен фалцов удар, след като получи топката около границата на наказателното поле, вляво от вратата на Иржи Павленка.

Гостите реагираха бързо и в 25-ата минута Никлас Мойсандер бе най-съобразителен в наказателното поле на домакините, след като отбраната на Айнтрахт не действаше по най-добрия начин в тази ситуация - 1:1.

До края на първата част бременци на бяха по-близо до ново попадение, но стражът на Айнтрахт Лукас Храдецки направи някои много добри спасявания.

През второто полувреме пък колегата на Храдецки на другата врата - Павленка, имаше повече работа, но двубоят вървеше към равенство. В 89-ата минута обаче резервата Талеб Тавата с отлично центриране намери Себастиен Алер в наказателното поле на гостите и “деветката” на Айнтрахт с великолепно воле опъна мрежата зад Павленка, като донесе победата на тима си.