Груев и Дуисбург с трета победа в последните пет мача, вече са седми

Воденият от Илия Груев Дуисбург продължава с чудесното си представяне напоследък във Втора Бундеслига. “Зебрите” спечелиха с 2:0 домакинството си от 16-ия кръг на Гройтер Фюрт и записаха трети успех в последните пет срещи.

И двете попадения за тима на българския специалист паднаха в края на първата част. В 40-ата минута резултатът бе открит след груба грешка на вратаря Бурхерт, след която Щопелкамп центрира към Каули Оливейра-Соуза, за когото не бе проблем да вкара с глава в опразнената врата.

Секунди преди края на полувремето авансът бе удвоен. Остро центриране към наказателното поле намери Сергей Илютценко, който с шпагат от аутлинията успя да върне към Борис Таски и притежаващият български корени нападател реализира за 2:0.

Със спечелените три точки Дуисбург се изкачи на седмото място в класирането с 22 точки. Поставената цел пред Груев през настоящия сезон е да запази мястото на тима си във Втора Бундеслига. Към момента нещата се развиват повече от добре за бившия национал, след като "зебрите" са на 5 точки от зоната на изпадащите.