Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Ливърпул се развихри с петица в Брайтън (видео)

Ливърпул постигна впечатляваща победа с 5:1 при гостуването си на Брайтън и временно се изкачи на четвърто място в класирането. Отборът на Юрген Клоп беше фантастичен в нападение и можеше да вкара и още голове, но за пореден път показа сериозни колебания в защита, като срещата можеше да се развие и по различен начин, ако Глен Мъри се бе възползвал от положенията си.

В рамките на по-малко от две минути мърсисайдци поведоха с 2:0 след попадения на Джан и Фирмино през първото полувреме. Веднага след почивката отново бразилецът се разписа, а малко по-късно Мъри върна едно попадение от дузпа. В края попадение на Коутиньо от фаул и автогол на Дънк оформиха разгромния резултат.

Ливърпул започна агресивно и още в първите минути стигна до положения пред вратата на съперника, но Салах и Фирмино не се възползваха. Мърсисайдци имаха голямо предимство във владеенето на топката и контролираха мача, но всеки пък, когато домакините опитваха да атакуват, се виждаха колебанията в отбраната на "червените", където днес в центъра действаха Ловрен, Джан и Вайналдум. В 17-ата минута тимът на Крис Хютън стигна и до първата си реална опасност. Глен Мъри получи топката от Браун и се обърна в наказателното поле, но не успя да отправи точен удар.

Темпото беше по-ниско известен период, когато за две минути Ливърпул си осигури солиден аванс. След половин час игра Емре Джан откри резултата. След ъглов удар германецът засече топката с глава. Секунди по-късно отлична контраатака завърши с второ попадание във вратата на Райън. Салах напредна през центъра, намери Коутиньо отляво, а той подаде на Фирмино, който завърши атаката.

Втората част започна вихрено. Брайтън имаше великолепен шанс да се върне в мача, но Глен Мъри пропусна от малкото наказателно поле, а Миньоле направи страхотно спасяване. След като взе топката, Ливърпул организира фантастична контраатака, отново минала през тройката в атака. Салах преодоля голямо пространство и пусна към Фирмино, а бразилецът направи 0:3. Малко по-късно домакините получиха много спорна дузпа за избутване на Хендерсън, а Мъри бе точен от бялата точка, като всичко това се случи в първите шест минути на второто полувреме.
След четвъртия гол в мача отборът на Крис Хютън заигра по-агресивно и това му отвори възможности, тъй като защитата на гостите се огъваше при всяка ситуация. В другата половина на терена обаче мърсисайдци бяха много опасни и създадоха още няколко възможности за гол. Те не успяха да ги реализират, което оставяше Брайтън в мача. В 73-ата минута Мъри пропусна отлична възможност да направи 2:3.
Три минути преди края Ливърпул стигна до ново попадение, с което вече отчая домакините. Филипе Коутиньо се разписа от фаул, след като би под стената и изненада играчите на съперника. Малко по-късно поредната бърза атака на мърсисайдци завърши с опит за удар на Коутиньо, който бе отклонен с глава от Дънк и топката се насочи неспасяемо към мрежата за 1:5.

БРАЙТЪН - ЛИВЪРПУЛ 1:5
0:1 - Джан (30)
0:2 - Фирмино (31)
0:3 - Фирмино (48)
1:3 - Мъри (51-д)
1:4 - Коутиньо (87)
1:5 - Дънк (89-авт)