Салах получи час почивка, но след това развинти Стоук (видео)

Ливърпул постигна класическа победа с 3:0 над Стоук Сити на негостоприемния "Bet365 Стейдиъм" и вече седем поредни срещи е без загуба. Отново над всички в селекцията на Юрген Клоп бе Мохамед Салах, който беше оставен на пейката за началото, но се появи в 67-ата минута и реализира два гола (77', 83'). Преди това Садио Мане, който асистира за първото попадение на египтянина, откри резултата (17').

Току-що подписалият нов договор с "грънчарите" Питър Крауч започна за първи път като титуляр в шампионата през този сезон. Бруно Мартинс Инди също стартира за домакините.

Голямата новина в състава на Ливърпул бе, че Юрген Клоп заложи на Доминик Соланке, който бе титуляр в Премиър лийг за първи път с екипа на мърсисайдци. Мохамед Салах и Филипе Коутиньо бяха оставени на скамейката за началото. Садио Мане и Роберто Фирмино се завърнаха, а Деян Ловрен, Емре Джан и Жоржиньо Вайналдум също бяха титуляри.
Двубоят започна с леко предимство на гостите, които поведода в 17-ата минута. Джо Гомес центрира отдясно, от самата аутлиния, като домакините претендираха, че топката е напуснала терена. Такъв сигнал обаче не последва и бранителят центрира към Соланке, който намери добре Мане. Сенегалецът прехвърли Лий Грант, който докосна топката, но тя влезе във вратата му - 0:1.

Окслейд-Чембърлейн и Соланке пропуснаха още две нелоши възможности за мърсисайдци. В 40-ата минута пък Симон Миньоле, който носеше капитанската лента, бе близо до това да провали за пореден път отбора си, след като излезе извън наказателното си поле и препъна излизащия сам срещу него Диуф. Стражът на Ливърпул спокойно можеше да получи червен картон в тази ситуация, но се размина само с жълт. Домакините пък не успяха да извлекат никакви ползи от пряк свободния удар.
Минута преди почивката Садио Мане пропусна да удвои. Сенегалецът излезе очи в очи с Грант, но ударът му срещна лявата греда.

В началото на втората част Джо Алън стреля от чиста позиция встрани от вратата, пропилявайки чудесна възможност за изравнително попадение. В 53-ата минута Окслейд-Чембърлейн направи много добър пробив по левия фланг, но Фимрино не успя да засече подаването му.

В 67-ата минута на сцената се появи Мохамед Салах, който реши всичко в полза на Ливърпул. Египтянинът направи 0:2 в 77-ата минута, когато засече от въздуха много добро центриране на Мане.
Шест минути след това лидерът при голмайсторите в Премиър лийг оформи класиката, след като се възползва от груба грешка в отбраната на Стоук и излезе сам срещу Грант. Вратарят тръгна напред, но Салах стреля под плонжа му. Това бе 17-и негов гол от началото на сезона.

Ливърпул се изкачи на пета позиция с актив от 26 точки. Стоук е 16-и с 13 пункта.