Нищо ново: Беневенто с 14-а поредна загуба (видео)

Новакът Беневенто остана без точка и след 14-ия кръг в "Серия "А". Отборът на Роберто Де Дзерби изигра силен мач срещу Аталанта, но все пак отстъпи с 0:1. Единствения гол в двубоя на "Атлети Адзури д'Италия" вкара Браян Кристанте. Офанзивният халф на "бергамаските" се разписа в 75-ата минута и изкачи тима си на 10-о място в класирането с актив от 19 точки.

Джан Пиеро Гасперини предпочете Андреас Корнелиус, който наниза две попадения на Евертън в Лига Европа, пред Андреа Петаня на върха на атаката. Гостите имаха кадрови проблеми в офанзивен план и не можеха да разчитат на Амато Чичирети и Пиетро Йемело. Въпреки това, Де Дзерби заложи на схемата 4-3-3, с Кристиано Ломбарди, Самуел Арментерос и Марко Д’Алесандро в предни позиции.
Корнелиус пропусна ранен шанс с глава след центриране на Алехандро Гомес, а при идентична ситуация пред другата врата Андреа Коста можеше да открие за Беневенто. Арментерос също беше близо до гола за гостите, които до почивката се защитаваха много организирано. Малко преди почивката отново Арментерос се озова на добра позиция, но стражът на Аталанта Етрит Бериша беше добре пласиран.

Домакините разбраха, че трите точки няма да как да бъдат спечелени без усилия и през втората част подходиха значително по-сериозно. След влизането на Петаня и Йосип Иличич Аталанта изцяло доминираше, но Андреа Масиело стреля неточно след комбинация с Гомес. Бериша пък се справи с удар на Данило Каталди. Четвърт час преди края Кристанте получи топката около границата на наказателното поле и я прати в долния десен ъгъл на вртата, пазена от Алберто Бриньоли. Това беше 4-и гол в последните 4 мача за Кристанте.
Бившият футболист на Милан и Бенфика не можа да реши всичко с второ попадение, след като хитро беше изведен на голова позиция от Алехандро Гомес. В добавените 4 минути Беневенто стигна до едно опасно статично положение, но топката беше изчистена.

В следващия кръг Аталанта гостува на Торино, а Бенвенето посреща Милан.