Беневенто остана без точка след голяма драма

Невероятна драма беляза мача между Беневенто и Сасуоло от 13-ия кръг на италианската Серия “А”. Новаците от Беневенто бяха на секунди от първата си точка от началото на първенството, но получиха гол в четвъртата минута на добавеното време и допуснаха 13-а поредна загуба, като остават без спечелена точка на дъното на подреждането. Гостите от Сасуоло спечелиха с 2:1 и заемат 16-о място в класирането с 11 точки.

Двата отбора не си отбелязаха голове през първото полувреме, а в 57-ата минута Алесандро Матри изведе Сасуоло напред след нелепа грешка на вратаря на Беневенто Алберто Бриньоли. Играч на домакините върна топката към стража, а той без да иска я подаде на Симоне Мисироли, който веднага асистира на намиращия се в отлична позиция в наказателното поле Матри, а последният я насочи в мрежата.

В 65-ата минута Самуел Арментерос успя да играе с топката след удар на друг футболист на Беневенто и изравни резултата, но само 2 минути по-късно домакините останаха с 10 души на терена след втори жълт, съответно червен картон на Гаетано Летиция. Въпреки това, двубоят вървеше към равенство, когато в добавеното време гостите получиха право да изпълнят дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Андреа Коста, но Доменико Берарди пропусна от бялата точка, уцелвайки греда.

Това обаче не бе всичко и в 94-ата минута Федерико Пелузо разби сърцата на феновете и играчите на Беневенто с победен гол за Сасуоло. Пелузо изпрати топката във вратата на домакините с глава след центриране от ъглов удар.