Чехия завладя Финландия и остана начело

Чехия записа изненадващ успех като гост на Финландия и така оглави еднолично класирането в група F от световните квалификации, след като бе начело и след първите мачове. Чехите триумфираха с 64:56 насред Хелзинки, за да нанесат на финландците първо поражение в тази фазa.

Мачът в столицата на Финландия започна като по поръчка за гостите, които вкараха с 10 точки повече от съперника си още в първия период, завършил 19:9. Ролите бяха разменение във втрата четвърт, в която домакините затегнаха защитата и допуснаха само 6 точки в коша си, за да поведат с 25:30 в средата на двубоя.

Нискорезултатна трета четвъртина върна чехите в играта и след 30 минути игра бе фиксирано равенство - 38:38. Здравата битка продължи на пълни обороти, като пет минути преди края нещата отново бяха в еднаква позиция и за двата тима при 45:45. Последва чешка серия от 16-4, от която домакините така и не се възстановиха, за да се стигне до финалното 64:56.

Блейк Шилб вкара 17 точки за Чехия, а Ондржей Балвин овладя 16 борби, направи 7 асистенции и добави 8 точки.