Драматична победа за лидера в Русия срещу тима на Венци Христов (видео)

Лидерът в руската Премиер Лига Локомотив (Москва) увеличи аванса си пред преследвача Зенит (Санкт Петербург), след като надви днес с 2:1 като гост СКА-Хабаровск в мач от 18-ия кръг. По този начин “железничарите” от руската столица събраха 39 точки на върха в класирането, а Зенит остава втори с 33 преди днешното дерби със Спартак (Москва), в което питерци гостуват на шампионите.

За СКА през целия мач на скамейката на резервите остана българският нападател Венцислав Христов. СКА е на последното 16-о място в класирането с 12 точки.

Автогол на Александър Черевко в 15-ата минута даде аванс на Локомотив в резултата, но само две минути по-късно Виталий Федотов с шут от близко разстояние изравни. Трите точки на московчани донесе перуанският ветеран Джферсън Фарфан в третата минута на добавеното време. Фарфан стреля от дузпа, стражът Александър Довбня спаси, но се получи разбъркване, при което топката все пак отново попадна в 33-годишния перуанец и този път той нямаше как да сбърка.