Ники Николов и Белогорие дадоха само гейм на Нова със Скримов и настигнаха Зенит

Волейболният гранд Белогорие (Белгород), където играе националът Николай Николов, постигна 9-а поредна и общо 12-а победа в Суперлигата на Русия. Волейболистите на Белогорие се наложиха у дома над  Нова (Новокуйбишевск), с национала Тодор Скримов, с 3:1 (25:21, 25:19, 21:25, 25:23) в мач от 13-ия кръг на шампионата, игран снощи

По този начин момчетата на треньора Георге се изравниха с лидера във временното класиране Зенит (Казан). Двата тима имат по 12 победи, 1 загуба и 35 точки, като единствено геймовото съотношение дава предимство на шампионите от Казан. Скримов и компания пък се смъкнаха на 8-о място със 7 победи, 6 загуби и 18 точки. В следващия 14-и кръг Белогорие е гост на аутсайдера Югра-Самотлор (Нижневартовск), а Нова са домакини на силния тим на Факел (Новий Уренгой). Срещите са чак на 9-и и 10-и декември, тъй като следващия уикенд е финалната четворка на турнира за Купата на Русия.

Ники Николов игра само в първия гейм за Белогорие, след което бе сменен от Руслан Ханипов. Българският център заби 5 точки (1 блок и 100% ефективност в атака) за успеха. Най-полезни за гранда от Белгород бяха звездата Дмитрий Мусерский (4 блока и 75% ефективност в атака) и Ян Ерещенко (1 блок, 1 ас, 60% ефективност в атака и 27% позитивно посрещане) с 19 и 17 точки за победата.

От друга страна Тодор Скримов изобщо не бе в групата на своя тим за мача. Най-резултатен за Нова за пореден път бе Романас Шкулявичус с 16 точки.

БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД) - НОВА (НОВОКУЙБИШЕВСК) 3:1 (25:21, 25:19, 21:25, 25:23)
БЕЛОГОРИЕ: Сергей Гранкин 1, Константин Бакун 10, Ян Ерещенко 17, Роман Данилов 13, Дмитрий Мусерский 19, НИКОЛАЙ НИКОЛОВ 5 - Алексей Обмочаев-либеро (Роман Порошин, Никита Еремин, Руслан Ханипов 7, Максим Жигалов 3)
Старши-треньор: ГЕОРГЕ КРЕЦУ
НОВА: Чеслав Свентицкис 2, Романас Шкулявичус 16, Александър Мочалов 4, Александър Петров 1, Сергей Бусел 5, Иван Козицин 8 - Иля Петрушов-либеро (Владимир Съемщиков, Иван Подребинкин, Дмитрий Макаренко 8, Фьодор Воронков 8, Андрей Ананиев 1)
Старши-треньор: КОНСТАНТИН БРЯНСКИЙ.