Вардар с нова загуба в ЛЕ, гол в края класира Реал Сосиедад напред

Отборът на Вардар (Скопие) продължи да трупа загуба след загуба на сметката си в група “L” на Лига Еворпа. Тази вечер македонският шампион падна с 1:2 в гостуването си на Зенит, като това бе пето поражение за западните ни съседи, а головата им разлика до момента е 2:19.

Добрата новина за Вардар е, че този път загубата бе със сравнително малък резултат, за разлика от предишните мачове на тима в групата. Зенит пожали македонците и им вкара само 2 гола, дело на Дмитрий Полоз в 16-ата и Емилиано Ригони в 43-ата минута. В 27-ата минута пък Артьом Дзюба пропусна дузпа за домакините. В самия край на мача Вардар направи загубата си още по-почетна, връщайки едно попадение чрез резервата Деян Блажевски в 3-ата минута на добавеното време.

В другия мач Розенборг се нуждаеше от задължителна победа в домакинството си на Реал Сосиедад, за да запази шансове за участие в следващата фаза. В Трондхайм обаче се случи точно обратното и испанците се наложиха с 1:0 с гол на Микел Оярсабал в 90-ата минута и така си гарантираха продължаване напред.

След този кръг Зенит остава начело в групата с 13 точки, Реал Сосиедад е на втората позиция с 12, като двата тима до последно ще спорят за първото място. Розенборг остава трети с 4 точки, а Вардар е на дъното с нулев актив.