Белгия и Мексико си вкараха 6 гола (видео)

Отборите на Белгия и Мексико изиграха зрелищна контрола в Брюксел, завършила 3:3. Ромелу Лукаку и Хирвинг Лосано се отличиха с по две попадения.

Еден Азар откри резултата в 17-ата минута при добавка след тежък удар на Лукаку. В края на полувремето Андрес Гуардадо изравни от дузпа след нарушение срещу Хавиер Ернандес. След почивката Лукаку и Лосано се развихриха. В 55-ата нападателят на Манчестър Юнайтед дръпна белгийците напред след куриозен гол в опит за спиране на топката с бедро. Лосано наниза два гола за обрат 2:3. При първия матира вратаря с хубав удар в близкия ъгъл от 15 метра. В 60-ата той шутира от въздуха след избиване на Тибо Куртоа. Двайсет минути преди финала Лукаку оформи крайното 3:3 с насочване от три метра.

Във вторник “червените дяволи” играят контрола с Япония, а “ацтеките” ще срещнат с Полша.