БУБА не спира да печели в "А" група

БУБА Баскетбол постигна поредната си хубава победа в А група, след като се наложи с 90:67 над Академик София. Двата тима играха контролна среща точно преди старта на сезона, която отново завърши с успех за БУБА. И сега ситуацията не бе по-различна, като за първи път с екипа на БУБА се появи и подкреплението от мъжкия Левски 2014 Александър Милов.

Столичани нямаха сериозен проблем да стигнат до успеха, като още в първата четвърт дръпнаха с двуцифрен аванс. Те поддържаха преднина между 10 и 15 точки без усилия, а на почивката се оттеглиха при 42:27. Нещата на практика приключиха в третата четвърт, когато след серия от 10-0 БУБА поведе с 20, а до края на периода покачи и на 25. Финалната част бе доиграна от по-младите играчи в тима на БУБА, но резултатът не се промени особено, разликата стана 28 точки, а на финала остана 23 - 90:67.

С 21 точки за победата се отличи Евгени Хаджирусев, който бе 10/10 от наказателната линия. Александър Милов добави 14 точки, Николай Михайлов се записа с 11 точки и 11 борби, а Лъчезар Димитров се отчете с перфектна стрелба и 10 точки на сметката си.

Красимир Димитров с 20 точки бе най-резултатен за Академик, но след силния мач през седмицата срещу Видабаскет, Георги Дамянов и Цветомир Чернокожев се представиха доста по-слабо. Марио Мирчев добави 14 точки за тима на Академик, който е силен домакин до момента, но все още няма победа извън Правец.